Skip to main content

PÁLYÁZATOK

A Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) keretén belül a
GINOP-1.2.8-20-2020-01043 A MIKRO-, KIS- ÉS KÖZÉPVÁLLALKOZÁSOK MODERN ÜZLETI ÉS TERMELÉSI KIHÍVÁSOKHOZ VALÓ ALKALMAZKODÁSÁT SEGÍTŐ FEJLESZTÉSEK TÁMOGATÁSA tárgyú felhívásra a Szabadics Zrt. támogatást nyújtott be Technológiai megújítást célzó beruházás a Szabadics Zrt-nél címmel.

A benyújtott pályázatot 2020.09.24-én támogatásra ítélték , így a Szabadics Zrt. 70%-os intenzitású 96 123 999 Ft feltételesen visszatérítendő támogatásban részesítették.

A projekt keretében beszerzésre kerülő gépek, berendezések a társaság építőipari, valamint az építőipart kiegészítő tevékenységéhez szükséges eszközök. Azáltal, hogy új eszköz kerül beszerzésre a társaság piaci helyzete stabilabb lesz, hiszen profilja és eszköztára is bővül, a megnövekedett kapacitással gyorsabbá, hatékonyabbá válik a munkavégzés, melyet ezidáig a kihirdetett veszélyhelyzet miatt csak lassabban lehetett elvégezni. Az új eszközökkel az építőipari eszközpark is bővül, mely az építőiparban betöltött pozíció erősödését hozza magával, miután ez a típusú eszköz a Dél-dunántnúli régióban egyáltalán nincs jelen. Ezáltal a társaság lesz az egyetlen olyan, amely az építőipari tevékenységéhez hozzá tudja kapcsolni a georadarral végezhető tevékenységet, mely amellett, hogy a saját profilját erősíti, további bérmunkákra is ad lehetőséget.

Mindezt együtt nézve jól látható, hogy az új eszközök beszerzése mind a munkavállalói létszám, mind az eredményesség, hatékonyság szempontjából elengedhetetlenek. A projekt keretében nem régi, elavult gépek cseréjét célozzuk meg, hanem új berendezéseket kívánunk a Zrt. eszközparkjába aktiválni, mely egyedisége révén komoly potenciált jelent a dél-dunántúli építőipar számára.

Az eszközbeszerzés mellett fontosnak tartjuk a vírus okozta veszélyhelyzet során felmerült változások feltérképezését és az azokra történő reagálást. Ehhez tanácsadó bevonása szükséges, akivel együtt áttekintjük a piaci változásokat, a társaság jelenlegi struktúráját, működését és ezekből kiindulva a hatékonyság növelése érdekében intézkedéseket fogunk bevezetni.

A Szabadics Zrt. stratégiai célként tűzte ki, hogy a Dunántúli Régióban üzembe állítson, egy, a legmodernebb digitális térinformatikai rendszerekkel és az e-közmű rendszerrel kompatibilis talajradar egységet.

Az eszközök  segítségével Társaságunk aktív szerepet tud vállalni a Dunántúli régió közműrendszereinek digitális adatbázisának kialakításában, mely egyaránt erősíti a társaság versenyképességét, hatékonyságát, valamint szolgálja más társaságok hatékonyságának javítását. A munkavállalói létszám megtartása egy ilyen volumenű technológiai megújítás mellett biztosított. Mivel a beszerzett géppel am korábbihoz képest hatékonyabb és magasabb minőségű munkát tudunk végezni így ennek hosszútávú hatásaként az alkalmazotti létszámunk bővítése a következő lépés.

Projektidőszak kezdete: 2020.07.01

Projektidőszak vége: 2021.07.08.

Projektazonosító: GINOP-1.2.8-20-2020-01043

GINOP-1.2.3-8-3-4-16-2017-00734
Kapacitás növelése Szabadics Zrt-nél

A projekt keretén belül beszerzésre került 2 db Wacker Neuson EW100 gumikerekes forgó-kotró Edition „B”, 2 db CAT® 444F2 típusú új árokásó-rakodógép, 1 db Wacker Neuson EZ38 forgó-kotró Edition „B”, 1 db M57 Mobilkompresszor, 1 db SOV SH 569.1 hegesztési elszívó, 1 db MIGATRONIC Zeta 60 kézi plazmavágó gép,2 db Bakállvány, 2 db GUTMAN típusú kézi láncos emelő, 1 db MIGATRONIC PI 350 DC HP-V+TigErgo401-4m hegesztőgép. A beszerzés után üzembe helyeztük őket Csurgó, 907/1. hrsz alatt.

A projekt a Széchenyi 2020 program keretében, 43 078 411 forint Európai Regionális Fejlesztési Alap és a Magyar Kormány támogatásával valósult meg 2019. március 31-el, támogatási intenzitása 30%, visszatérítendő hitel mértéke 60%.

Kedvezményezett neve:

  • Szabadics Közmű és Mélyépítő Zártkörűen Működő Részvénytársaság

GINOP-2.1.1-15-2016-00904

ÚJ BERENDEZÉSEK KIFEJLESZTÉSE A VEGYES TŰZELÉSŰ SZILÁRD TELEPÜLÉSI HULLADÉKOK KIS ÉS KÖZEPES KAPACITÁSÚ TECHNOLÓGIAI RENDSZERÉNEK HAZAI GYÁRTÁSÁRA

A 3B Hungária Kft. és a Szabadics Közmű és Mélyépítő Zrt. konzorciumi együttműködés keretében korszerű hulladék feldolgozó rendszer kifejlesztését valósított meg a GINOP-2.1.1-15-2016-00904 azonosító számú K+F+I projekt támogatásával.

A fejlesztéssel olyan korszerű technológiai rendszer (5 db eszközök) kifejlesztése és prototípusa valósult meg Zalaegerszegen (hrsz.:0182/6), amellyel a közszolgáltató hulladékkezelő szervezeteknél átalakítja az eddigi hulladékkezelési módszereket.

Az új berendezésekkel környezetkímélő módon valósul meg a potenciális környezeti terhelést jelentő vegyes gyűjtésű szilárd települési hulladékok szétvallogatása, a hulladékokban rejlő értékes anyagok újrahasznosítása és a lerakóba kerülő hulladékok minimalizálása.

A projekt megvalósításával elérni kívánt célok az alábbiak voltak:

  • a kifejlesztett technológiai rendszerrel a szilárd települési hulladékokból több értékes anyag legyen hasznosítható,
  • az új kompakt berendezésekkel csökken a helyigény, az energiafogyasztás és a környezetterhelés,
  • költséghatékony módon szolgáltat megfelelő minőségű másod-nyersanyagokat és másod tüzelőanyagokat.
  • A fejlesztés eredményeként előálló rendszer egyedisége kétszintű:
  • a rendszer moduláris felépítése lehetővé teszi a rugalmas adaptációt a települési igényekhez,
  • kompakt építésű, könnyen szállítható, gyorsan szerelhető,

A projekt megvalósult, a tényleges befejezés 2018. július 19-én megtörtént.

A projekt a Széchenyi 2020 program keretében, 506,37 millió forint Európai Regionális Fejlesztési Alap és a Magyar Kormány támogatásával valósult meg, támogatási intenzitása 56,38%, melyből a 3B Hungária Kft. 331,37 millió forint, a támogatás 67,88%-ában, a Szabadics Közmű és Mélyépítő Zrt. 175,00 millió forint, a támogatás 42,68%-ában részesült.

Kedvezményezett neve:

  • 3B HUNGARIA Ipari, Kereskedelmi és Szolgáltat Korlátolt Felelősségű Társaság konzorcium vezető
  • Szabadics Közmű és Mélyépítő Zártkörűen Működő Részvénytársaság konzorciumi tag

GOP-2.1.1-11/B-2012-0112
A SZABADICS Zrt technológiafejlesztése

A SZABADICS Közmű és Mélyépítő Zrt sikeresen pályázott az Új Széchenyi Terv „Komplex vállalati technológia-fejlesztés mikro-, kis- és középvállalkozások számára” pályázaton. A projekt kapcsán elnyert 55,7 millió forint vissza nem térítendő támogatás segítségével komplex technológiai korszerűsítést kívánunk végrehajtani. A pályázat összköltsége 185,5 millió forint.

A Szabadics Zrt a Dunántúl egyik piacvezető vállalata a szennyvíz-csatorna építési projektek területén. A Zrt. elődje – Szabadics József mélyépítési vállalkozása – 1990-ben alakult 8 fős létszámmal. Folyamatos fejlődés után 1997-ben megalakult a Szabadics Közmű- és Mélyépítő Kft, majd 2006-ban a Szabadics Kft. Szabadics Közmű- és Mélyépítő Zrt-vé alakult át. Mivel társaságunk elkötelezett a folyamatos fejlődés iránt, ezért piaci potenciálunk kiaknázása érdekében új műszaki és technológiai fejlesztéseket valósítottunk meg a projektben.

A 30%-os támogatással megvalósult fejlesztéssel vállalkozásunk technológiája komplex módon bővült, vevőink elégedettsége növekedett, ezzel hosszútávon várható megrendelési állomány és árbevételünk növekedése, amellyel tovább szilárdul piaci pozíciónk. A komplex fejlesztés keretében beszerzésre és beüzemelésre került: 3 db Caterpillar 444F2 árokásó-rakodógép, 1 db Caterpillar M318 gumikerekes kotrógép „törtgémmel”, 2 db WACKER NEUSON 1404 gumilánctalpas forgó-kotró, 1 db Wacker Neuson RT56 SC2 infravezérlésű ároktömörítő henger, 2 db WACKER NEUSON RD 7H kézi vezetésű padkahenger.

A projekt megvalósításának időszaka: 2013.10.16 – 2014.06.06.

Közreműködő szervezet:
http://www.szechenyi2020.hu
http://magzrt.hu

GOP-2.2.1-11-2011-0017
„Vállalati folyamatmenedzsment és elektronikus kereskedelem támogatása” tárgyú projekt keretében, a Szabadics Zrt. integrált vállalatirányítási (ERP) rendszerének kiépítése

A Szabadics Közmű- és Mélyépítő Zrt. 10 millió forint támogatást nyert a „Vállalati folyamatmenedzsment és elektronikus kereskedelem támogatása” című pályázati kiíráson az Új Széchenyi Terv keretében. A beruházással a cég egy egyedülálló, világszinten az ERP rendszerek között a kivitelező cégek számára vezető standard megoldást, az IFS Projektközpontú megoldást valósította meg.

Az IFS Projektközpontú megoldása a projekt teljes életciklusa mentén garantálja a projektek átláthatóságát és kézben tarthatóságát a tendertől, az ajánlat adástól kezdve a szerződésen, a tervezésen, a megvalósításon, az alvállalkozók kezelésén a tesztelésen és átadáson át a garanciális szolgáltatásokig.

Az IFS Applications 7.5 integrált vállalatirányítási információs rendszer teljes egészében támogatja a Szabadics Közmű- és Mélyépítő Zrt. közmű és mélyépítési tevékenységét, valamint a számviteli, pénzügyi, tárgyi eszköz és anyaggazdálkodási alapfolyamatait is.

A Szabadics Közmű- és Mélyépítő Zrt. integrált vállalatirányítási rendszerének kiépítése megrendelői elégedettségérzetének növelése érdekében történt.

A rendszer bevezetése 2011. júliusában kezdődött és 2012. februárjában fejeződött be.

Közreműködő szervezet:Magyar Gazdaságfejlesztési Központ Zrt.
1139 Budapest, Váci út 83.

MAG Magyar Gazdaságfejlesztési Központ
Nemzeti Fejlesztési Ügynökség

GOP-2.1.1-11/A-2011-1458
„Technológiai fejlesztés” projekt keretében, Komatsu WB97S-5E0 típusú kotró-rakodógépek beszerzése

A Szabadics Közmű- és Mélyépítő Zrt. 20 millió forint Európai Uniós támogatást nyert a „Technológiai fejlesztés” című pályázati kiíráson. A 57,4 millió forintos összköltségvetést meghaladó beruházással a cég 3 db új merevvázas Komatsu, turbó dízeles, kotró-rakodógéppel egészítette ki zalakomári gépparkját.

A Szabadics Közmű- és Mélyépítő Zrt. beruházásában, Európai Uniós forrás bevonásával, gépparkját kibővítette és felújította. A cég dinamikus fejlődése és az ügyfelek elvárásai megkövetelik a mélyépítési munkák kivitelezésében alkalmazott gépállomány folyamatos fejlesztését, bővítését a mai kor igényeinek megfelelően.

A 2011-ben gyártott új gépek, közvetlen befecskendezéssel, hidrosztatikus, 4 kerékkormányzással, külön működtethető, többtárcsás biztonsági fékekkel, 8.000 kg mellső- és hátsótengely terhelhetőséggel, elektronikus irány- és sebességváltóval, a vonatkozó ISO előírásoknak megfelelő zárt kabinnal, homlokrakodó kanállal, árokásó szerelékkel, mélyásó kanállal, raklapvillával, teherstabilizáló rendszerrel, valamint KOMTRAXT műholdas nyomkövető és állapotfigyelő rendszerrel vannak felszerelve.

A beruházás 2011. augusztusában kezdődött és 2011. decemberben fejeződött be.

Közreműködő szervezet:

Magyar Gazdaságfejlesztési Központ Zrt.
1139 Budapest, Váci út 83.

MAG Magyar Gazdaságfejlesztési Központ
Nemzeti Fejlesztési Ügynökség

GOP-2.1.1-09/A-2009-2296
Munkavállalási feltételeket elősegítő eszközök beszerzése a Szabadics Zrt-nél.

2009-ben, Európai Uniós támogatással olyan új munkagépeket szereztünk be, melyek tudástartalma számtalan gazdaságossági elemet is tartalmaz. Szem előtt tartottuk, hogy a meglévő korszerű gépparkunk mellé még korszerűbb, még kevesebb káros anyagot kibocsátó, nagyobb teljesítményű, több funkciós, erősebb hidraulikával rendelkező gépeket vásároljunk.

A projekt neve: Munkavállalási feltételeket elősegítő eszközök beszerzése a Szabadics Zrt-nél

A beszerzett eszközök:

  • 2 db KOMATSU PW 140-7 típusú gumikerekes kotrógép
  • 1 db KOMATSU WB 97S-5 típusú kotró-rakodó gép
  • 2 db KOMATSU PC 14R-3 mini kotrógép

A beruházás értéke: 91,7 millió Ft.

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósult meg.

Kedvezményezett:

Szabadics Közmű- és Mélyépítő Zrt.
8749 Zalakaros, Jegenye sor 3.

Közreműködő szervezet:

Magyar Gazdaságfejlesztési Központ Zrt.
1139 Budapest, Váci út 83.

MAG Magyar Gazdaságfejlesztési Központ
Nemzeti Fejlesztési Ügynökség

NYDOP-1.3.1/D-2009-0048
Telephely bővítése és korszerűsítése a Szabadics Zrt. Zalakomári telephelyén

Közreműködő szervezet:

Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség Közhasznú Nonprofit Kft.
9700 Szombathely, Kőszegi u. 23.

Nemzeti Fejlesztési Ügynökség
Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség Közhasznú Nonprofit Kft.

TÁJÉKOZTATÁS

a támogatásban részesült foglalkoztató tájékoztatási kötelezettségének teljesítéséhez

Pályázat megnevezése:

  • GINOP Plusz-3.2.1-21 „A munkavállalók és vállalatok alkalmazkodóképességének és termelékenységének javítása a munkaerő fejlesztésén keresztül”

Kedvezményezett:

  • Szabadics Építőipari Zrt. (székhely: 8800 Nagykanizsa, Király utca 4., adószám: 13748429-2-20)

Projekt azonosítószáma:

  • 32051/36/00051

Szerződött támogatás összege:

  • Képzési költség támogatás: 5.130.000,- Ft
  • Kieső munkaidőre járó bértámogatás: 3.146.400,- Ft

Támogatás intenzitása:

  • 50%

Képzések tervezett befejezési dátuma:

  • 2024.12.06.

Részletes bemutatás:

Cégünk a GINOP Plusz-3.2.1-21 – A munkavállalók és vállalatok alkalmazkodóképességének és termelékenységének javítása a munkaerő fejlesztésén keresztül című pályázati felhívásra 2024. évben Támogatási Kérelmet nyújtott be a munkavállalók továbbképzésének/ szakirányú ismeretének bővítése céljából, amely kérelem 2024.08.02-án támogatásban részesült.

A projekt keretében szervezett képzéseken a cégünk tevékenysége szempontjából nélkülözhetetlen alábbi soft skill képzések valósultak meg:

  • Helyzetfüggő vezetési technikák tréning 32 órában,
  • Folyamatfejlesztési alap tréning szimulációs nappal képzés 24 órában,
  • DISC alapú stresszkezelési tréning 24 órában.

Helyzetfüggő vezetési technikák tréning:

A képzés célja, hogy a résztvevők megismerjék a helyzetfüggő vezetési módszerek szemléletét. A Helyzetfüggő Vezetés olyan modellt és eszközöket nyújt a vezetők számára, amellyel megteremthetik a nyílt kommunikációt, és fejleszthetik az alkalmazottak önbizalmát. A Helyzetfüggő Vezetés modell növeli a teljesítményt és a fejlődést érintő megbeszélések gyakoriságát, valamint javítja ez utóbbiak minőségét.

Folyamatfejlesztési alap tréning szimulációs nappal képzés:

A képzés célja, hogy a már zajló fejlesztés mögé olyan egységes filozófiát építsünk, mellyel minden résztvevő saját területén és hatáskörben kezdeményezi majd a folyamatok ügyfélközpontú, hatékony fejlesztését. A résztvevők a tréning után a napi operatív feladatok tömegébe visszacsöppenve fontosnak találják a folyamatfejlesztési elvek alkalmazását, belátva, hogy ezzel nem csupán a céget segítik, hanem saját munkájukat is megkönnyítik.

DISC alapú stresszkezelési tréning:

A képzés célja, hogy az érdeklődők elsajátítsák azokat a kompetenciákat, melyek segítségével képessé váljanak a DISC rendszerében a motivációk, viselkedésmódok alapján a különböző vérmérsékletű emberek felismerése. A képzés célja, hogy megismertesse a résztvevőt a stressz fogalmával, kialakulásával, stresszkezelési technikákkal. A résztvevő eszközöket, módszereket kapjon, hogy a mindennapokban használható ismereteket beépíthesse életvitelébe, mind a munkahelyen, mind pedig a magánéletében.