Balatonfüred impozáns, 5000 m2 -es komplexumnak két fő funkciója van: nagyszabású rendezvényeknek ad otthont, konferencia-központként és kiállítótérként is használják, valamint ezek alatt épült az első ütemben egy mélygarázs, a rendezvényekre érkezők parkolási lehetőségeinek biztosítására.
Az épület megjelenését három fő anyag jellemzi: a kő, az üveg és az épület ötödik homlokzataként megjelenő zöldtető. Utóbbi a létesítmény egyik különlegessége, amely által belesimul a környezetébe.
A kétszintes épületet szintén három nagy, funkciójában elkülöníthető tércsoport alkotja:
- előcsarnok a hozzá kapcsolódó kiállító területtel,
- a 650 fős plenáris terem,
- valamint a földszinti és emeleti szekciótermek.
A komplexum központi tere az a 650 fős plenáris terem, amely elsődlegesen konferenciáknak ad helyet, de a benne található, kissé megemelt színpad révén alkalmas színielőadások, zenei rendezvények tartására is. A helyiséget magas színvonalú hang- és világítástechnikai berendezésekkel látták el.
Az épület Közép-Európa legrangosabb építészeti elismerését tudhatja magáénak. A BigSEE díjjal a délkelet-európai régió 21 országában díjazzák a legjobb építészeti, belsőépítészeti és formatervezési megoldásokat 6 különböző kategóriában.
Balatonfüred Kongresszusi Központ a „kulturális létesítmény” kategóriában kapott elismerést. A látványos épületegyüttes nagyszabású rendezvényeknek ad otthont, konferencia-központként és kiállítótérként is üzemel. A létesítmény földszinti alapterülete több mint háromezer négyzetméter, itt található az előcsarnok és a hozzá flexibilisen kapcsolódó 380 négyzetméteres kiállítóterület, a két helyiség összenyitható, így nagyobb rendezvények szervezésére is alkalmas. A kiállítótérből még két 60, illetve 110 fő befogadására alkalmas terem nyílik, ezek szintén összenyithatók. Az épület emeletén négy, mobil falakkal egymástól leválasztható, szekcióterem kapott helyet. Az emeleten található az impozáns, 650 férőhelyes, remek akusztikával kialakított színházterem is, karzattal és süllyesztett zenekari árokkal.
Az épület Közép-Európa meghatározó építészeti elismerésében részesült.
A BigSEE díjjal a délkelet-európai régió 21 országában díjazzák a legjobb építészeti, belsőépítészeti és formatervezési megoldásokat 6 különböző kategóriában.
A BigSEE díjat a Ljubljanában székelő alapítvány, a Zavod Big alapította: a SEE rövidítés a South-East Europe-ra vagyis Délkelet-Európára utal. Az elismerés célja az építészet, a belsőépítészet, a kreatív iparágak terén elért kiváló eredmények, alkotások bemutatása és elismerése. A BigSEE Architecture Award az évek során Közép-Európa meghatározó építészeti elismerésévé nőtte ki magát, jól reprezentálva a régió kreatív potenciálját.
A projekt során elkészült épület 6,3 milliárd forint értékben, ötezer négyzetméteren, a Paralelbau Kft. és a Szabadics Zrt. konzorciuma által valósult meg.